Muzeum Gazownictwa "Perłą" Opolszczyzny? Głosuj - nagrody czekają!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Muzeum Gazownictwa "Perłą" Opolszczyzny? Głosuj - nagrody czekają!

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie walczy o tytuł "Perły w Koronie Opolszczyzny 2011" w kategorii "Zabytki techniki". Wszystko zależy od głosowania internautów, dlatego apelujemy do wszystkich o oddanie głosu na gazowniczy skansen z ulicy Pocztowej. 

Losy zorganizowanego przez opolską redakcję portalu www.naszemiasto.pl plebiscytu leżą w rękach, a raczej komputerowych myszkach jego czytelników. To już kolejne wybory najciekawszych turystycznie miejsc Opolszczyzny, jakie przygotował ten serwis. Internauci przyznawali już wyróżnienia w kategoriach "Atrakcji turystycznych" oraz "Najciekawszych budowli". W tym roku przyszła pora na wskazanie "Pereł" wśród opolskich "Zabytków techniki".

Wśród nominowanych obiektów nie mogło zabraknąć paczkowskiego Muzeum Gazownictwa, czyli dawnej gazowni z 1902 roku. To popularne wśród turystów miejsce już po kilkunastu dniach głosowania wysunęło się na zdecydowane prowadzenie i ma realne szanse zwycięstwa. Muzeum musi zmierzyć się z silną konkurencją - o tytuł technicznej "Perły w Koronie Opolszczyzny" walczy m.in. XIX-wieczny wiatrak z Łowkowic, pochodzący z 1832 roku młyn wodny w Siołkowicach, najstarszy w Europie wiszący most żeliwny w Ozimku, XIX-wieczny drewniano-gliniany spichlerz w Pilszczu czy XVI-wieczna wieża wodna w Głogówku. 

W sumie o tytuł Perły w Koronie Opolszczyzny 2011 rywalizuje 36 obiektów. Spośród zgłoszonych miejsc, czytelnicy portalu wybiorą 10 najlepszych, czyli tych, które otrzymają największą ilość głosów. Jak na razie, paczkowskie Muzeum Gazownictwa wyraźnie przewodzi stawce, ale głosowanie trwa do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia 2011 roku. Czasu jeszcze sporo, a konkurencja nie śpi, dlatego warto się zmobilizować i regularnie głosować na muzealną dumę "Polskiego Carcassonne". 

W głosowaniu może wziąć udział każdy, kto odwiedzi stronę www.opole.naszemiasto.pl. Wystarczy odnaleźć na liście nominowanych obiektów miniaturkę zdjęcia Muzeum Gazownictwa i kliknąć pod nią w napis "GŁOSUJ ZA". Głos można oddać raz na dobę - jeden komputer może brać udział w głosowaniu co 24 godziny. Warto głosować regularnie - najlepiej codziennie - bo w ten sposób wydatnie zwiększymy szanse wybrania paczkowskiego Muzeum Gazownictwa techniczną "Perłą w Koronie Opolszczyzny". Na głosujących i komentujących czekają nagrody.

Opolskie "Perły" można też wybierać w głosowaniu SMS. Aby zagłosować na Muzeum Gazownictwa w Paczkowie wystarczy wysłać SMS o treści opoz.z1 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).

Zachęcamy do głosowania na Muzeum Gazownictwa w Paczkowie - kto je odwiedził wie, że zasługuje na tytuł "Perły w Koronie Opolszczyzny"! Kto jeszcze do niego trafił, niech szybko nadrabia zaległości - w wakacyjnym harmonogramie warto zarezerwować sobie czas na wizytę w tym wspaniałym miejscu! 

Więcej o Muzeum Gazownictwa w Paczkowie poczytać można tutaj oraz na oficjalnej stronie internetowej obiektu: www.muzeumgazownictwa.pl.

Otwórz